Jesteś w » Strona główna » wiadomości » wiadomość
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Wiadomości

 • Mustang Mach-E - kultowy samochód sportowy w wersji elektrycznej

 • 2022-02-09 11:19 | aktualizacja: 2022-02-09 11:27
 • Mustang Mach-E to pierwszy całkowicie elektryczny Ford, opracowany od podstaw na nowej platformie podłogowej, aby w pełni wykorzystać wszystkie zalety elektrycznego napędu. Będzie oferowany w wersjach z jednym silnikiem i napędem na tylne koła oraz z dwoma silnikami i napędem na wszystkie koła. W najmocniejszej wersji GT, ten kultowy samochód sportowy przyspiesza od 0 do setki w zaledwie 3.7 sekundy.
 • Ford Mustanga Mach-E (w górach)


  Ford Mustang Mach-E będzie oferowany w kilku wersjach silnikowych, z silnikami o mocy od 269 do 487 KM, z napędem na tylne (RWD) lub wszystkie koła (AWD). Prędkość maksymalna dla większości wersji to 180 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi od 5.1 do 6.2 sekundy. Najmocniejsza wersja, Mach-E GT, otrzymała dwa silniki o łącznej mocy 487 KM i maksymalnym momencie obrotowym 860 Nm, co pozwala na jazdę z prędkością nawet 200 km/h i uzyskanie setki w 3.7 sekundy od startu.

  Ford Mustanga Mach-E (przód z logo)


  Mustang Mach-E będzie dostępny także w dwóch wersjach zasilania, z akumulatorem o standardowym zasięgu (68 kWh) i akumulatorem o zwiększonym zasięgu (88 kWh). Warto wspomnieć, że w samochodzie zastosowano wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe, testowane w temperaturach do -40°C, wyposażone w zaawansowany system aktywnego podgrzewania i chłodzenia, który zapewnia optymalną wydajność w ekstremalnych warunkach pogodowych, krótszy czas ładowania oraz dłuższą jazdę z dużą prędkością.

  Ford Mustanga Mach-E (z tyłu)


  Zasięg samochodu, możliwy do przejechania na jednym ładowaniu, w zależności od wersji może wynosić od 400 do nawet 610 km. Ford reklamuje Mustanga Mach-E, że z każdej europejskiej stolicy można nim dotrzeć na plażę, bez konieczności zatrzymywania się na doładowanie.

  Ford reklamuje Mustanga Mach-E


  Warto też dodać, że Mustang w wersji elektrycznej, w ocenach Euro NCAP i Green NCAP, otrzymał za bezpieczeństwo i ekologię maksymalną liczbę 5 gwiazdek. Euro NCAP to niezależna i niedochodowa organizacja ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów. Green NCAP to niezależna organizacja, oceniająca pojazdy pod względem ekologii (emisji spalin i zużycia paliwa).

  Ford Mustanga Mach-E GT (z tyłu)


  Autor: Parasol (ZeroAuta.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Ford Media Center
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 ZeroAuta.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje