Jesteś w » Strona główna » wiadomości » wiadomość
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Wiadomości

 • Spectre - pierwszy w pełni elektryczny ROLLS-ROYCE

 • 2022-10-24 20:44 | aktualizacja: 2022-10-25 09:28
 • Spectre jest pierwszym w 100% elektrycznym superluksusowym samochodem, znanej od ponad 120 lat, słynącej przede wszystkim z luksusu i niezawodności, brytyjskiej marki Rolls-Royce. Auto aktualnie przechodzi najbardziej wyczerpujący program testowy jaki kiedykolwiek wymyślono. Rolls-Royce planuje "na dobre" pożegnać erę silników spalinowych, od końca 2030 roku wszystkie samochody tej marki mają być już w pełni elektryczne.
 • Rolls-Royce Spectre - z przodu


  Spectre, pierwszy stuprocentowy "elektryk" marki Rolls-Royce, aktualnie przechodzi najbardziej wyczerpujący program testowy, jaki kiedykolwiek wymyślono, w ramach którego auto przejedzie ponad 2,5 miliona kilometrów. Ma to symulować ponad 400 lat użytkowania. Jak długi to jest dystans, łatwo można to zobrazować porównaniem. To tak, jakby przejechać samochodem 62 razy dookoła świata, w okolicach równika, albo 3 razy polecieć na Księżyc i z powrotem.

  Rolls-Royce Spectre - z tyłu


  Program testowy obejmuje jazdy w różnych warunkach, także ekstremalnych, takich jak w okolicach koła podbiegunowego, gdzie temperatury spadają do -40 stopni Celsjusza, czy w Afryce Południowej, gdzie temperatura dochodzi do +55 stopni Celsjusza. Po jego zakończeniu, w czwartym kwartale 2023 roku, ten luksusowy samochód powinien być oficjalnie dostępny.

  Rolls-Royce Spectre - środek

  Rolls-Royce Spectre może przejechać, na jednym ładowaniu, do 520 kilometrów (WLTP). Elektryczny układ napędowy, o mocy 430 kW (585 KM), jest w stanie rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 4.5 sekundy. Na przejechanie 100 km Spectre potrzebuje średnio 21,5 kWh energii. Dane dotyczące mocy, przyspieszenia i zasięgu mogą się jeszcze zmienić, bo samochód jest wciąż udoskonalany.

  Rolls-Royce Spectre - z boku


  Według Rolls-Royce, Spectre to coś więcej niż samochód. To deklaracja intencji i symbol świetlanej, śmiałej przyszłości. I rzeczywiście, patrząc na zdjęciach na ten luksusowy samochód, ma się wrażenie, że tak rzeczywiście jest.

  Spectre posiada wszystkie cechy, które zapewniły legendę Rolls-Royce'a. Ten niesamowity samochód, pomyślany od samego początku jako nasz pierwszy w pełni elektryczny model, jest cichy, mocny i pokazuje, jak doskonale Rolls-Royce jest przystosowany do elektryfikacji... W Rolls-Royce Motor Cars perfekcja to coś więcej niż tworzenie najlepszych produktów. To kultura, postawa i nasza filozofia przewodnia...

  (Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars)

  Autor: Parasol (ZeroAuta.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Rolls-Royce Motor Cars
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 ZeroAuta.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje