Jesteś w » Strona główna » wiadomości » wiadomość
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Wiadomości

 • Volvo EX90 - nowy całkowicie elektryczny 7-osobowy SUV

 • 2022-12-26 18:41 | aktualizacja: 2022-12-26 18:41
 • Nowe Volvo EX90 to coś więcej niż samochód, to bardzo zaawansowany komputer na czterech kołach, najbardziej zaawansowany i najbezpieczniejszy samochód, jaki kiedykolwiek stworzyło Volvo. To samochód zaprojektowany tak, aby rozumiał człowieka i otoczenie.
 • Volvo EX90 - z przodu


  W Volvo EX90 zastosowano najnowocześniejsze czujniki, takie jak kamery, radary i lidar. Lidar potrafi rozpoznać drogę przed samochodem niezależnie od pory dnia i prędkości, dostrzega nawet małe obiekty setki metrów przed autem. Może wykrywać pieszych z odległości 250 metrów, a coś tak małego i ciemnego jak opona z odległości 120 metrów.

  Volvo EX90 - z tyłu


  Specjalne czujniki i kamery zastosowano także we wnętrzu pojazdu, przeprowadzają one miedzy innymi pomiar koncentracji wzroku, gdy np. kierowca zaśnie lub będzie rozkojarzony, senny albo nieuważny, samochód może bezpieczne się zatrzymać i wezwać pomoc. Można powiedzieć, że Volvo EX90 to nie tylko samochód, ale bardzo zaawansowany komputer na czterech kołach.

  Volvo EX90


  Volvo EX90 będzie dostępne w dwóch wersjach silnikowych - Twin Motor i Twin Motor Performance. Każda z wersji ma napęd na wszystkie koła (AWD), została wyposażona w dwa silniki elektryczne i akumulator o pojemności 107 kWh. Model Twin Motor posiada silniki o łącznej mocy 300kW (408KM), które pozwalają rozpędzić auto od zera do 100 km/h w 5.9 sekundy. Wersja Twin Motor Performance dysponuje mocą 380kW (517KM), co umożliwia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4.9 sekundy. Obie wersje mają identyczną prędkość maksymalną 180 km/h. Na jednym ładowaniu można przejechać nawet 600 km (590 km Twin Motor Performance).

  Volvo EX90 - kierownica


  Jim Rowan, dyrektor generalny Volvo powiedział:

  Volvo EX90 jest wyrazem tego, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Jest to w pełni elektryczny samochód o zasięgu do 600 kilometrów na jednym ładowaniu, zaprojektowany z myślą o dalszym podnoszeniu naszych standardów bezpieczeństwa - pierwszy samochód Volvo, który jest faktycznie definiowany przez swoje oprogramowanie i stanowi część szerszego ekosystemu, łącząc się z domami użytkowników oraz ich innymi urządzeniami. Volvo EX90 to dla Volvo Cars pod wieloma względami początek nowej drogi.  Volvo zapowiedziało, że od wprowadzenia EX90, co roku będzie wprowadzać na rynek jeden w pełni elektryczny nowy samochód, a w 2030 roku chce sprzedawać tylko samochody w pełni elektryczne. Cena Volvo EX90 rozpoczyna się od około 480 tys. zł, za wersje z mocniejszym silnikiem, Twin Motor Performance, trzeba dopłacić 20 tys. zł.  Autor: Parasol (ZeroAuta.pl)
  Źródło informacji i zdjęcia: Volvo Cars
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 1999 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2024 ZeroAuta.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje